Prisijungimas

×

Įspėjimas

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 12988

Saulius Žukas, Saulius Vilutis. Internetinė paskaita „Integruotas ugdymas pradinėse klasėse – tematiškai integruoto vadovėlio „Vaivorykštė“ 1–4 klasėms pristatymas“

Nuo 2017-09-18 14:00 iki 2017-09-18 15:30

 

 

RENGINIO MEDŽIAGA PATALPINTA ČIA: http://moodle.vma.lt/course/view.php?id=163

 

 

 

Pradžia - 2017 m. RUGSĖJO 18 d. nuo 14 val.

 

Paskaitos tikslas: Supažindinti su naujojo vadovėlio medžiagos dėstymo ir tarpdisciplininio jos jungimo principais. Aptarti atskirų disciplinų metodikos savitumus, kūrybinių užduočių atlikimo perspektyvas.

Aprašymas
Leidykla „Baltos lankos“ yra parengusi tematiškai integruotą vadovėlį „Vaivorykštė“ 1–4 klasėms, kuris apima tokias disciplinas: gimtoji kalba, matematika, pasaulio pažinimas, dailė ir technologijos, muzika, šokis, etika. Vadovėlis suskirstytas į devynias, kiekvienam mokslo metų mėnesiui skirtas knygas, kuriose talpinama tematiškai integruota visų disciplinų medžiaga. Tokio vadovėlio Lietuvoje dar nebuvo sukurta. Integruoto mokymo idėjos yra pabrėžiamos naujose mokymo programose.

Vadovėlio „Vaivorykštė“ turinys ir metodika grindžiama integruoto mokymo principais. Jungiant mokomuosius dalykus, ne tik efektyviai perimamos dalykinės žinios, bet kartu formuojamas pasaulio, kaip nedalomos visumos, suvokimas. Tai skatina vaikus mąstyti, lyginti, analizuoti, žadina norą pažinti, motyvuoja mokytis.

Kiekvienos klasės vadovėlį sudaro 9 knygos. Kiekvienoje mėnesiui skirtoje knygoje pateikiama visų mokomųjų dalykų medžiaga. Kiekviena knyga turi abstrakčią mėnesio ir konkretesnes savaičių temas, kurios remiasi Pasaulio pažinimo programa. Šio dalyko temos gana plačios, glaudžiai susisiejančios su visais kitais mokomaisiais dalykais. Taigi vadovėlyje derinami du tinkleliai: temų, kurios jungia visus dalykus, ir dalyko metodikos, kuriai skiriama ne mažiau dėmesio, nes to reikalauja ugdymo programos.

Aiški ir logiška vadovėlio struktūra leidžia mokytojui sklandžiai organizuoti mokymo procesą. Užduotys parengtos atsižvelgiant į mokinių amžiaus tarpsnį, skirtingus poreikius ir galimybes. Skatinami aktyvūs mokymo metodai, vaikams leidžiama patirti, atrasti, išbandyti, kurti.

Vadovėlio turinys artimas vaikui. Pateikiama medžiaga siejama su kasdiene mokinio patirtimi ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Specialiai šiam vadovėliui kuriami pasakojimai, kuriuose veikia pasikartojantys personažai, skatina mokinius tapatintis su savo amžiaus veikėjais. Jų keliami klausimai provokuoja svarstyti apie rūpimas problemas, ragina remtis ir dalytis savo patirtimi.

Vadovėlį papildo ir tokiais pat principais paremtos kitos komplekto dalys – pratybų sąsiuviniai, mokytojo knyga, garso įrašai ir kita metodinė medžiaga, kurią galite rasti elektroninėje platformoje www.e-lankos.lt).

„Vaivorykštės“ autoriai siekia, kad mokymas(is) būtų konstruktyvi trijų partnerių (vaiko, tėvų ir mokytojo) veikla. Tėvai skatinami įsitraukti, domėtis, dalyvauti ugdymo procese ir taip padėti vaikui pasiekti puikių mokymosi rezultatų.

 

Paskaitos organizatorius: Baltų lankų vadovėliai

Daugiau informacijos el. paštu: kristina@baltoslankos.lt

 

 

RENGINIO LEKTORIUS

Saulius Žukas

literatūrologas, literatūros kritikas, leidėjas

 

Saulius Vilutis

„Vaivorykštės“ vadovėlio pasaulio pažinimo temų bendraautoris, vienas iš integruoto ugdymo entuziastų, mokytojas

 

 

SERTIFIKATAI, RENGINIO MEDŽIAGA

Virtualią paskaitą išklausę dalyviai, gaus dalyvavimą liudijančias pažymas.

SVARBU! Norint gauti renginio dalyvio pažymą/pažymėjima ir/ar kitą renginio medžiagą, renginio metu būtina užpildyti pateiktą RENGINIO DALYVIŲ REGISTRACIJOS FORMĄ. Po renginio, per 1-5 d.d., užsiregistravusiems dalyviams bus išsiųstas raktas (slaptažodis), jis bus reikalingas atrakinti priėjimą prie renginio medžiagos moodle aplinkoje - http://a.vma.lt/paskaitu-medziaga

Renginio dalyvių elektroninės pažymos talpinamos MOODLE.VMA.LT aplinkoje, jos nėra siunčiamos el.paštu. Pažymas rasite PASPAUDĘ ČIA >>>

 

 

 

INFORMACIJA DĖL RENGINIO MEDŽIAGOS

Šio renginio medžiagą siunčia ir dalyvių pažymas/pažymėjimus išduoda Klaipėdos rajono švietimo centras. Turint klausimų kreipkitės į atsakingą asmenį: el. p. julius.adomkus@krsc.lt arba tel. 8 615 33534

 

 

 

 
Dalyvauja

Go to top
Virtuali Mokymosi Aplinka vma.lt